BYT VILA BIANCA

PRODUKTY Berker R. Classic MONO, Enna Wall, NY11 bar stool, Compendium Suspension, Mezzo Flush, Nea Wall, Boxy R, Float 2.0, Drape Composition, Spy 52 Clip

FOTOGRAFIE Alex Shoots Buildings

PLOCHA  131 m²

NÁVRH NOVÉHO INTERIÉRU DO HISTORICKÉ VILY

Historická vila Bianca navržená v letech 1910-11 architektem Janem Kotěrou prošla od svého vzniku mnoha úpravami. Tou poslední byla radikální přestavba dokončená v roce 2003 podle projektu nizozemského architekta Ericka van Egeraata. Vnější vzhled vily byl navrácen do podoby inspirované původním návrhem Jana Kotěry, ale interiér, v kontrastu s historickým vnějším vzhledem, odpovídal době vzniku na přelomu milénia.

 

 

 

Nový interiér historické vily odráží pečlivý výběr designu, který spojuje minulost s přítomností. Tmavě olejovaný dub na parketových podlahách i nábytku a akcenty z přírodní mosazi budou s časem získávat přirozenou patinu. Sádrové stěrky na stěnách mají matný bílý nátěr jednotný s lakem dveří a lakem vestavěného nábytku. Architekti nechávájí tím vyniknout hru světla a stínu.

V koupelnách kombinujou nepravidelné tvarované obklady s jemnou kresbou mramoru na podlaze. Vášeň investorů pro sklo se odráží v množství zrcadel, skleněných svítidlech i dlouhém parapetu v obývacím pokoji navrženém jako sokl pro výstavu skleněných objektů.

Byt byl bez zásahu do nosných konstrukcí upraven tak, aby odpovídal současným potřebám rodinného života. Kuchyň byla přesunuta do jednoho společného jižně orientovaného prostoru s jídelnou a obývacím pokojem. V bytě tak vznikla samostatná pracovna s možností přespání. Ložnice v severní části bytu má oddělený prostor šatny s umyvadlem a vlastní koupelnu s výstupem na balkon. Architekti halu uprostřed bytu prosvětlili denním světlem z okolních místností.