HOSTEL LONG STORY SHORT, PRAHA

Na čem právě pracujete? 

V současné době připravuji studie pro dvě restaurace v Iráku: Španělský tapas bar a Asian fusion restauraci. Veřejný prostor, gastronomie a retail jsou pro mě oblasti, které mě nesmírně baví, zvláště pak tyto první kroky, kdy se vymýšlí celková koncepce, barevnost, materiály a dispoziční řešení. Mimo to ještě pracuji na rekonstrukci dvou soukromých bytů v Praze a Olomouci, domku v přírodě u Brna, malířského ateliéru v podhradí Pražského hradu a malého hudebního studia v Paříži.

Jakou roli podle vás hraje v interiéru vypínač? 

Ve své práci ráda dávám pozornost detailům, které kombinuji s rozlehlejšími volnými plochami, a jedním z nejvýznamnějších je pro mě právě vypínač. Člověk si často neuvědomí, kolikrát denně vypínače používá, nebo jak hezký detail v podobě originálního vypínače může například hosta vaší kavárny příjemně překvapit.

G_DS_1_SERIE1930-IMAGE01

 

Berker Serie 1930 | Bakelit | černý lesk

INSPIRACE STYLEM BAUHAUS 

Berker a styl Bauhaus nespojuje jen stejný rok založení (1919), ale i společná záliba v čistém tvaru a funkčnosti. Tyto vlastnosti dodnes inspirují mnohé stavitele a projektanty, a proto se se stylem Bauhaus, kterým je řada Berker Serie 1930 inspirována, setkáváme nejen v klasických, ale také v nadčasových objektech. Kulaté retro vypínače Berker Serie 1930 jsou k dostání v polárním bílém a černém bakelitu nebo v kvalitním porcelánu od společnosti Rosenthal.


Máte mezi domovními spínači nějakého favorita? 

Osobně mám moc ráda Berker 1930, které jsem v provedení černého bakelitu použila v celém hostelu a kavárně Long Story Short nedávno otevřeného v centru Olomouce. Přestože je to design 1930 a vychází z estetiky funkcionalismu, jejich kulatý tvar je nadčasový, a skvěle funguje i v této historické budově. Současně je to i díky otočné kličce něco, čeho si každý návštěvník zaručeně všimne.Denisa Strmisková

Ráda ve svých projektech pracuji s příběhovým a metaforickým přístupem. Vytvářím atmosféru prostoru, ve kterém hledám příběhy a vytvářím nové zážitky. Nepracuji jako klasický architekt - intuitivně pracuji s pocity a emocemi, skrze přátelskou komunikaci s klienty a konkrétními požadavky, které projekt potřebuje. Moje poslední projekty zahrnují veřejné prostory kaváren, hostelu, restaurací, recepčního lobby, výstavní expozice a výlohy, nebo rezidenční projekty.