V BEZOVÉM ÚDOLÍ, KRYŠTOFOVO ÚDOLÍ

  | 

Roubené stavení v malebném Kryštofově údolí představuje unikátní ukázku vesnické lidové architektury 17. století, nicméně nejstarší část domu byla postavena dokonce již v 16. století! Na přelomu 18. a 19. století proběhla stavebně významná úprava: k původně běžnému obdélníkovému půdorysu chalupy byla přistavěna dvě hrázděná křídla, která vytvořila půdorysný kříž. Dnes dům patří mezi jednu z pouze osmi zachovalých křížových chalup (tzn. chalup s křížovým půdorysem) v Česku. 

Majitele halupu koupili v době, kdy již byla v plánu její rekonstrukce, kterou navrhl architekt Jiří Jiroutek – specialista na historické skvosty. Michal ovšem do architektonického řešení okamžitě aktivně vstoupil. Od počátku rekonstrukce měl jasný záměr: Vizuálně zachovat původní ráz, pracovat s úctou k historii a tradicím, s maximálním využitím původních či přírodních materiálů. Ale pod tradiční pokličkou, aby hotel skýtal moderní technologii, funkčnost a komfort dnešních dní.

BERKER SERIE 1930 BAKELIT | Monobrand

 

Berker Serie 1930 | bílá mat

MANUFAKTUR EDITION

Představte si sami sebe, jak vstupujete do dokonalého a do posledního detailu propracovaného retro-interiéru. Otočíte vypínačem a dokonce i ten pocit dokonale navozuje staré dobré časy… 

Tato jedinečná povrchová úprava propůjčuje retro vypínači hřejivý a sametový povrch, který si uvědomíte při každém dotyku.  Rámečky a středové díly v bílé matné verzi umožňují libovolné kombinace pro kýžený výsledný efekt a funkci.

 

 

Při rekonstrukci se manželé Hoškovi v maximální míře snažili o repasi, renovaci nebo výrobu replik původních prvků, ale nebáli se doplnit tradiční elementy nejmodernějším vybavením, doplňky a uměleckými artefakty.

Vypínače, zásuvky i další ovládací elektroinstalační prvky použité v butique hotelu vycházejí z designové řady berker serie 1930 od společnosti Hager, ale byly upraveny na míru. Bílé otočné vypínače, odkazující svým vzhledem k prvním otočným vypínačům ze 30. let minulého století, získaly na přání Michala Hoška sametově hebký povrch Softtouch.

„S Michalem Hoškem jsme se seznámili na veletrhu Designblok v roce 2015. Tehdy jsme společně vymysleli řešení pro rekonstrukci jeho soukromé chalupy, kde nakonec byly použity tradiční vypínače berker serie 1930 z bakelitu a bílého porcelánu,“ vzpomíná Thomas Grund, generální ředitel společnosti Hager v České republice.

„Pro dokonale promyšlené interiéry butique hotelu nám ale neseděla žádná standardní řada vypínačů, a tak jsme nakonec v rámci zakázkového výrobního programu Hager Manufaktura přinesli řešení v podobě vypínačů se speciálně upraveným sametovým povrchem Softtouch,“ dodává Katrin Grund, zakladatelka designového obchodu MONOBRAND, která vypínače do hotelu dodávala.

„Vypínače berker přesně kopírují náš záměr v butique hotelu – pod tradiční slupkou přinášet nejmodernější technologie. Důvodem, proč jsem znovu zvolil vypínače berker, byl nejen jejich vzhled, ale i kvalitní provedení a především ucelená řada přístrojů.

Vyhovovalo mi, že kromě vypínačů a zásuvek můžeme mít ve stejném designu ovladače žaluzií, stmívače, datové, televizní i USB zásuvky a další přístroje,“ objasňuje Michal Hošek.

Vizionářský přístup, nevyčerpatelný elán a osobní nasazení manželů Hoškových přineslo své ovoce. Historická chalupa dnes jedinečným způsobem propojuje kulturní památku s minimalistickým přístupem k interiérovému designu, úctu k udržitelnosti a možností dočerpat energii.