KRASNOJARSKÁ, PRAHA 10

 | 

BYT SE ZELENOU STĚNOU

/realizace 2017/

Dispozice

Původní dispozici bytu 5+1 architekti změnili na 4+KK. Kuchyni propojili s jídelnou a obývacím pokojem. Zcela změnili dispozici jádra, které je umístěno ve středu dispozice. Zádveří rozšířili zbouraním příčky a od pracovny jej nyní dělí jen nábytková stěna. Bez změny zůstaly dispozice ložnice a dětského pokoje.

Retro Zásuvky a vypínače Berker serie1930 Porzellan_porcelain

Berker Serie 1930 | Rosenthal | černá lesk

UŠLECHTILÝ PORCELÁN ROSENTHAL

Firma Rosenthal, která se na vývoji této řady podílí, je již přes 125 let zástupcem umění, designu a kvalitního porcelánu. Spolu s retro vypínačem Berker Serie 1930, z porcelánu Rosenthal, se vracíme zpět do minulosti, k původnímu vzhledu a materiálu vysoké kvality, jakou zákazníci očekávají. Kulaté vypínače Berker Serie 1930 jsou k dostání v kvalitním porcelánu od společnosti Rosenthal nebo v polárním bílém a černém bakelitu.

 

Koncept

Takový vnitřní prostor by z pohledu na bytový dům z 60. let čekal asi málokdo. Za zateplenou fasádou s plastovými okny ale není tak zcela běžný byt. Jeho předností je velkorysá podlahová plocha a stropní vytápění. Tu bylo třeba vyzdvihnout. Vytvořeny jsou průhledy celým bytem v obou jeho osách. Již od vstupních dveří je vidět celková délka bytu. Obývací pokoj s jídelnou a kuchyní se rozprostírá přes celou šířku bytu - respektive patra - a je tak tedy odsud přistup na oba balkóny. Kombinovalo se nové se strarým, banální s nečekaným. Pro zavěšení rostlin použili kari síť, místo obrazu či autorského prvku architekti na stěnu zavěsili kolo (autentický dopravní prostředek na kontrolní dny) jako symbolickou parafu za dokončeným projektem.