DŮM FRANZE KAFKY, PRAHA

Kafkův dům se nachází v blízkosti Kostela sv. Mikuláše poblíž Staroměstského náměstí. Je symbolicky spojován s významnou literaturou 20. století samotného autora Franze Kafky, který se roku 1883 narodil v bývalé prelatuře kláštera benediktinů při kostele sv. Mikuláše.

 

BERKER SERIE 1930 | Bakelit | bílý lesk

INSPIRACE STYLEM BAUHAUS 

Berker a styl Bauhaus nespojuje jen stejný rok založení (1919), ale i společná záliba v čistém tvaru a funkčnosti. Tyto vlastnosti dodnes inspirují mnohé stavitele a projektanty, a proto se se stylem Bauhaus, kterým je řada Berker Serie 1930 inspirována, setkáváme nejen v klasických, ale také v nadčasových objektech. Kulaté retro vypínače Berker Serie 1930 jsou k dostání v polárním bílém a černém bakelitu nebo v kvalitním porcelánu od společnosti Rosenthal. 

 

Nový interiérový design domu tíhne k samotné eleganci struktury budovy. Fantasie okolo Franze Kafky proniká k historické patině a kontrastům mezi životem a smrtí. Atmosféra 2., 3. a 4. patra je založena na kombinaci světlých a stinných prostor. Základními barvami jsou světle šedá a bílá, které jsou kontrastně doplněny o tóny červené a fialové. Výběr nábytku balancuje na hraně mezi minulostí a modernou. Jednoduchá konstrukce je tvořena kvalitními základními materiály jako je kov a dřevo.

Důležitou součástí celé rekonstrukce jsou podkrovní apartmány, specifické svými plně otevřenými prostory. Historické dřevěné trámy si hrají s moderními skleněnými prvky a vestavěným nábytkem na míru. Nově zrekonstruované interiéry Kafkova domu kombinují klasické a moderní elementy, jemnost s dekadencí, nádheru a útulnost. Zároveň se podařilo přetvořit atmosféru Kafkovy doby do odrazu ručně vyráběných kachliček stejně tak jako na Vás dýchá ze stínů samotné budovy.